Cultura si valorile noastre


We Have a Dream: sa oferim copiilor si tinerilor din Romania cea mai placuta si eficienta experienta de invatare a limbii engleze si sa influentam pozitiv viitorul cursantilor nostri.


Daca ar fi sa alegem doar 3 cuvinte care ne definesc, acelea ar fi ”spirit de familie”. Asa a inceput Shakespeare School, ca o mica familie, cu doar doi profesori si cativa cursanti. Pe masura ce am crescut, am pastrat foarte aproape ”spiritul de familie” care ne ghideaza in continuare in tot ceea ce facem si pe care il impartasim cu intreaga comunitate Shakespeare School.

Cele 8 valori care se reflecta in fiecare lucru pe care il facem explica cel mai bine cultura noastra.

Facem totul cu pasiune

Pasiunea este motorul cresterii noastre si ne conduce la performanta. Credem cu pasiune in ceea ce facem si in directia in care ne indreptam. Transmitem cursantilor nostri dragostea pentru limba engleza si ii invatam sa puna pasiune in tot ceea ce fac.

Sustinem performanta

Credem ca performanta este rezultatul urmarii pasiunii. Atunci cand faci un lucru cu daruire, obtii si cele mai bune rezultate. Putem spune ca Shakespeare School este un loc unde performanta este o stare de spirit. Daruirea, munca, rabdarea si perseverenta ne sunt rasplatite, de fiecare data, cu rezultate excelente.

Evoluam continuu

Ne place sa inovam, sa crestem zi de zi. Suntem permanent conectati la tot ce este nou in domeniul nostru. Ne perfectionam continuu, raspundem cu entuziasm provocarilor care ne ajuta sa evoluam.

Suntem deschisi la comunicare

Shakespeare School este ca o carte deschisa. Incurajam dialogul si ii ascultam cu atentie pe cei din jurul nostru. Suntem onesti, iar acest lucru ne ajuta sa construim relatii puternice si de lunga durata. Comunicarea sincera si deschisa ne ajuta sa imbunatatim experienta cursantilor si sa le oferim un mediu de studiu placut si mai ales eficient.

Incurajam creativitatea

Suntem intr-un permanent proces de creatie, innoire si schimbare. Creativitatea ne defineste. Metoda de predare Shakespeare School propune o abordare originala si creativa. Stimulam creativitatea cursantilor nostri prin activitati interactive, proiecte si competitii.

Cultivam spiritul de familie

Shakespeare School este mai mult decat o echipa, este o familie. Avem grija sa ii facem pe cursanti sa se simta apreciati, respectati, incurajati, la fel ca in familie. Ne ajutam unii pe altii si avem grija unii de altii. Muncim impreuna si ne bucuram impreuna.

Sustinem un stil de viata sanatos

Credem ca pentru avea o minte sanatoasa si a fi performant trebuie sa ai un corp sanatos. De aceea, adoptam si promovam in randul comunitatii noastre un stil de viata echilibrat. Construim parteneriate, recomandam proiecte si activitati care sustin o viata activa si energica.

Cultivam simtul umorului

Suntem FUN people. Asezonam cu umor si bucurie activitatile noastre. Ne place ca la fiecare ora sa ii facem pe cursanti sa rada din toata inima macar o data. Work hard, play harder!

SHAKESPEARE SCHOOL IN CIFRE

21
ANI DE EXCELENTA

4
SEDII IN BUCURESTI

+3500
CURSANTI ANUAL

100%
RATA DE PROMOVARE LA EXAMENELE CAMBRIDGE

PREMII SI DISTINCTII

2020 – Centru GOLD pentru pregatirea examenelor Cambridge
2018 – Shakespeare School desemnat din nou “CEL MAI BUN CENTRU DE PREGATIRE DIN ROMANIA”
2017 – Cel mai bun Centru de Pregatire a Examenelor Cambridge, din Romania

intră în comunitatea shakespeare school

ÎNSCRIE-TE LA CURSURILE
DE LIMBA ENGLEZĂ
VINO LA O LECȚIE GRATUITĂ
ÎN CLASĂ SAU ONLINE
TESTEAZĂ-ȚI NIVELUL
DE LIMBA ENGLEZĂ