CLUB DE TEATRU IN LIMBA ENGLEZA PENTRU COPII

Shakespeare Remix (11-14 ani)

Curs-vara-engleza-Club-Teatru-Shakespeare-School

 „A fi sau a nu fi”… actor la Clubul de Teatru vara aceasta? Asta-i intrebarea!

Ai acasa un actor in devenire? Ofera-i o experienta de neuitat, prin care sa-si dezvolte talentul si sa-si imbunatateasca nivelul de Engleza! Inscrie-l vara aceasta la Clubul nostru de Teatru, Shakespeare Remix, unde tinerii actori castiga incredere in ei insisi intr-un mod creativ si autentic.

Cursul se desfasoara timp de doua saptamani si ii provoaca pe cursanti sa reinterpreteze roluri celebre, in moduri neasteptate si captivante. Astfel, cursantii au oportunitatea de a se exprima, de a castiga incredere in ei si de a explora universul limbii engleze!

Inscrie-ti copilul la Shakespeare Remix vara aceasta si lasa-i pasiunea pentru scena si limba engleza sa straluceasca!

INFORMATII CLUB

Tip club

 • Pentru copii: 11-14 ani (cls. V-VIII)
 • IN CLASA, la sediul Mosilor (str. Dimitrie Racovita, nr. 11, sector 2, Bucuresti)

Structura club

 • 2 saptamani
 • 5 sedinte/ saptamana (L-V)
 • 2 ore/ sedinta

Perioade desfasurare

 • 1 – 12 iulie
 • 15 – 26 iulie

15% Early Bird Discount (pana pe 8 Mai)

 • Pret intreg: 699 lei/ curs
 • Pret Early Bird: 594 lei/ curs

Vouchere Bring a Friend

 • Invita-ti prietenii la cursuri si esti recompensat. Detalii in Portalul Online

Ce beneficii ofera clubul de TEATRU?

 • Povesti inedite – descoperim personajele celebre ale lui Shakespeare, reimaginate în contexte surprinzătoare. Ce s-ar intampla daca un personaj ar fi un star rock in loc de un print? Cum ar fi dacă o poveste de dragoste ar prinde viață pe meleaguri cosmice, in locuri si timpuri neexplorate?
 • Abilitati de actorie si de viata – jocurile de teatru si improvizatie, adaptate la temele shakespeariene, ajuta cursantii sa dobandeasca incredere, atat pe scena, cat si in situatii de zi cu zi; sa isi dezvolte concentrarea si abilitatea de a actiona si reactiona in mod natural; sa lucreze in echipa; sa isi exploreze si sa isi controleze emotiile.
 • Comunicare in limba engleza – cursantii isi imbunatatesc fluenta si abilitatile de comunicare in limba engleza prin activitatile desfasurate, printre care si exercitii vocale si de dictie. Isi vor da seama cate cuvinte si expresii inventate de Shakespeare folosim deja in vorbirea curenta, si vor avea ocazia sa isi imbogateasca si mai mult vocabularul!
 • Creativitate si gandire critica – pe langa dezvoltarea creativitatii, uitandu-ne la piesele clasice din diverse perspective, putem reflecta si asupra temelor, precum iubirea, ambitia, puterea si identitatea, si a relevantei lor in vietile noastre.

Cum se desfasoara clubul de teatru?

 • Membrii clubului de teatru discuta exclusiv in limba engleza, intr-o atmosfera placuta si relaxata.
 • Profesorul este moderator, iar cursantii sunt stimulati sa participe la conversatii pe teme variate in limba engleza. 
 • Intalnirile sunt animate de activitati interactive care ii atrag cu usurinta in conversatie pe cursanti (jocuri de rol, competitii, dialoguri amuzante, activitati care ii stimuleaza sa isi dezvolte gandirea logica si sa se exprime fluent in limba engleza). 
 • Cursantii au posibilitatea de a asimila cunostinte noi in ritmul lor, iar buna dispozitie ii va ajuta sa prinda curaj pentru a conversa cu ceilalti cursanti.
 • Clubul se desfasoara intr-un mediu sigur, prietenos si accesibil chiar si pentru cei mai mici cursanti.
 • Clubul in clasa se desfasoara intr-o atmosfera interactiva si vesela, ideala pentru o asimilare rapida a limbii engleze!
 • Cursantii isi pun imaginatia si creativitatea la lucru prin: interactiunea cu ceilalti colegi, competitii antrenante si activitati educative in grupuri sau perechi.
 • Salile de curs din toate cele cinci centre Shakespeare School sunt dotate cu super ecrane digitale, astfel incat cursantii nostri sa poata beneficia de toate avantajele tehnologiei moderne. Avem, de acum, clasa viitorului la Shakespeare School!
 • Display-urile interactive CTOUCH Riva sunt user-friendly si asigura un proces educational de calitate si inovator in predarea in clasa.
 • Cu ajutorul tehnologiei de ultima-generatie, a rezolutiei 4K si a sunetul high-end live-stage surround asigurat de incintele acustice JBL integrate, profesorii ruleaza aplicatiile de invatare a limbii engleze pe display-urile interactive, ducand experienta de invatare la un alt nivel.
 • Profesorii si cursantii exploreaza si utilizeaza cu creativitate display-urile interactive, intrucat pot scrie si desena pe ecranele inteligente exact ca si cum ar scrie pe o foaie de hartie sau pe o tabla traditionala, folosind pen-ul sau degetul, iar pentru a sterge, pot folosi palma. Foarte simplu: fara creta, fara markere!

Obtine reducerea
BRING A FRIEND

BRING A FRIEND este ocazia ideala pentru tine si prietenii tai sa beneficiati de reduceri si sa impartasiti pasiunea pentru limba engleza la Shakespeare School.

Cum functioneaza? Intri in Portalul Online, iti inviti prietenii sa ti se alature la cursuri si esti recompensat. Cu cat aduci mai multi prieteni la cursurile Shakespeare School, cu atat valoarea voucherelor creste.

Bring a friend Shakespeare School 1200x628 1

ENGLEZA LA SHAKESPEARE SCHOOL INSEAMNA:

METODA UNICA

Shakespeare School este o aplicare originala a Teoriei Inteligentelor Multiple, a profesorului Howard Gardner de la Universitatea Harvard.

CEI 4C's

Colaborare, Comunicare, Creativitate si gandirea Critica antreneaza abilitati pentru viata 

TEHNICI DE MINDFULNESS

folosite pentru dezvoltarea capacitatii de concentrare si asigurarea confortului mental al cursantilor.

PREDAREA PRIN ATASAMENT

relatia profesor – cursant este bazata pe apropiere, caldura, empatie si dialog.

De ce sa alegeti un club de engleza la Shakespeare School?

21

Ani de Excelenta

5

sedii in Bucuresti: BRANCOVEANU, DRUMUL TABEREI, FERDINAND, MOSILOR, VICTORIEI

+ ONLINE

+3500

Cursanti au incredere in noi
in fiecare an

100%

Rata de promovare
la Examenele Cambridge

INSCRIE-TI COPILUL LA CURSURILE DE VARA SHAKESPEARE SCHOOL

Completeaza formularul de mai jos si un reprezentant Shakespeare School te va contacta in cel mai scurt timp.

04 | Formular Cursuri VARA
Tipul de curs dorit

Temeiul legal al prelucrarii datelor cu caracter personal furnizate completand campurile: nume si prenume, curs dorit, perioada dorita, telefon reprezentant legal si e-mail reprezentant legal consta in efectuarea demersurilor necesare la cererea persoanei vizate in vederea inscrierii participantului. De asemenea, separat este solicitat consimtamantul expres al persoanei vizate pentru comunicarea de e-mailuri si/sau mesaje din partea Shakespeare School cu privire la activitatea, ofertele si orice alte aspectele legate de activitatile operatorului. Pentru mai multe detalii privind prelucrarea datelor cu caracter personal, va rugam sa parcurgeti Politica de Confidentialitate.

Sending