CURSURI DE LIMBA ENGLEZA

COPII SI ADULTI

In Clasa sau Online

CURSURI DE LIMBA ENGLEZA

COPII SI ADULTI

In Clasa sau Online

Alatura-te marii familii a pasionatilor de Limba Engleza la Shakespeare School

Esti in cautarea celor mai eficiente si performante cursuri de limba engleza pentru copilul tau? Sau poate chiar pentru tine? Shakespeare School este aici, pregatit sa iti devina cel mai bun prieten si partener de invatare!

Avem toate atuurile de partea noastra: 20 ani de experienta, o echipa imbatabila, formata din cei mai pregatiti profesori de limba engleza, o metoda unica de predare si nenumarate distinctii internationale – suntem Centru Gold de pregatire pentru examenele Cambridge – cea mai inalta distinctie, oferita de Cambridge Assessment English.

Promitem asadar cea mai placuta si eficienta experienta de invatare a limbii engleze dar si garantia rezultatelor exceptionale, validate international. 

Si nu o spunem doar noi, ci peste 3000 de cursanti care studiaza anual la Shakespeare School!

DE CE SHAKESPEARE SCHOOL?

METODA UNICA

Shakespeare School este o aplicare originala a Teoriei Inteligentelor Multiple, a profesorului Howard Gardner de la Universitatea Harvard.

CEI 4C's

Colaborare, Comunicare, Creativitate si gandirea Critica antreneaza abilitati pentru viata 

TEHNICI DE MINDFULNESS

folosite pentru dezvoltarea capacitatii de concentrare si asigurarea confortului mental al cursantilor.

PREDAREA PRIN ATASAMENT

relatia profesor – cursant este bazata pe apropiere, caldura, empatie si dialog.

CURSURILE NOASTRE

CURSURI ENGLEZA PENTRU COPII

Copiii au sansa de a invata limba engleza cat mai devreme, pentru a ajunge cat mai repede posibil la un nivel avansat si a-si deschide usi catre cele mai bune oportunitati in viata.

VEZI CURSURILE

PREGATIRE EXAMENE CAMBRIDGE

Acum inveti rapid si usor pentru promovarea examenelor Cambridge. Vino la cursurile de engleza de la Shakespeare School si ia examenele cu brio!

VEZI CURSURILE

CLUB DE TEATRU IN LIMBA ENGLEZA

Clubul de Teatru in Limba Engleza propune o abordare creativa a procesului de invatare a limbii engleze, printr-o serie de metode teatrale.

VEZI CURSUL

CURSURI ENGLEZA PENTRU ADULTI

Doresti sa iti perfectionezi abilitatile de conversatie intr-un mediu prietenos si profesional, prin activitati interactive? Atunci aceste cursuri ti se potrivesc perfect!

VEZI CURSURILE

ENGLEZA LA SHAKESPEARE SCHOOL INSEAMNA:

PERFORMANTA

Garantam rezultate exceptionale, validate international, obtinute anual de peste 3000 de cursanti care studiaza alaturi de noi

PASIUNE

Ingredientul cheie cu ajutorul caruia ne facem cursantii sa iubeasca si sa exceleze la limba engleza. „We love teaching you to love English!”

CREATIVITATE

Dam frau liber imaginatiei, inovam si ne incurajam cursantii sa gandeasca si sa se exprime liber, fara teama sau constrangeri.

FAMILIE

In cadrul comunitatii noastre, ne bazam pe apropiere, caldura, empatie si dialog. Exact ca intr-o familie.

PARINTII SI CURSANTII NE RECOMANDA

Shakespeare School a fost cea mai buna alegere pe care o puteam face ca parinte. Progresele copiilor inregistrate de la un an la altul sunt incontestabile si nu numai pe parte de limba engleza. Stilul deschis, pedagogic, dar mai ales „out of the box” al profesorilor contribuie in mod direct la dezvoltarea copiilor pe toate planurile.

Angelica P - mama Alexiei si Ilincai
Copilul meu este entuziasmat inainte si dupa fiecare ora, ceea ce pentru mine este mai mult decat graitor. Nivelul lui de engleza s-a imbunatatit semnificativ. Pentru noi, faptul ca exista clasele online, este minunat, nefiind din Bucuresti.

Inga R. - mama lui Robert
Sunt Albert din orasul Petrosani, cursant la Shakespeare School si cel mai mult imi place faptul ca profesorul ne invata sa vorbim corect engleza, sa avem un accent bun, prin jocuri interactive pe care le facem in fiecare ora.

Albert - cursant Shakespeare School
Avand in vedere ca sunt un elev vechi al Scolii Shakespeare, pot spune ca cel mai mult imi place mediul relaxant pe care profesorii l-au creat si metoda de predare aplicata, facandu-l pe elev sa si insuseasca cu usurinta limba engleza in vorbire/ scriere/ citire/ ascultare. Profesorii au reusit sa ma tina conectat la cursurile online de parca as fi fizic la scoala, uitand ca sunt in fata unui ecran.

Matei P. - cursant Shakespeare School
Cursurile online  se desfasoara intr-un cadru placut si primitor, fiind predate de catre profesori foarte bine pregatiti in domeniu, deschisi si plini de entuziasm. Metodele de predare sunt adaptate varstei fiecarui participant la curs si se  pune foarte mare  accent pe transmiterea cunostintelor de comunicare in  limba Engleza tuturor copiilor si tinerilor cursanti.

Livia M. - mama Andreei
Sunt mama lui Darius (6 ani), din Constanta, care este cursant la Shakespeare School, din toamna anului trecut si a parcurs aici o perioada fructuoasa, plecand de la 0 cunostinte de limba engleza, ajungand in prezent (mai exact in 6 luni) sa formuleze propozitii in aceasta limba. Apreciam foarte tare profesionalismul, dedicarea, rabdarea si blandetea profesoarei sale.

Laura P. - mama lui Darius
Previous
Next

MAI MULT DECAT ENGLEZA,

ANTRENAM CAMPIONI LA VIATA!

Valorile care ne caracterizeaza si pasiunea pentru engleza ne-au condus catre o metoda unica de predare a limbii engleze, prin care dezvoltam cursantilor abilitati multiple, ce ii vor ajuta si mai tarziu in viata. 

Intra cu incredere in familia Shakespeare School!

INSCRIE-TE la cursurile de engleza 2022-2023

Completeaza formularul de mai jos cu datele personale si cursul dorit pentru tine sau copilul tau si te contactam in cel mai scurt timp.

02 | Formular Cursuri AN - Copii
Doresc curs pentru *

Temeiul legal al prelucrarii datelor cu caracter personal furnizate completand campurile: nume si prenume, curs dorit, perioada dorita, telefon reprezentant legal si e-mail reprezentant legal consta in efectuarea demersurilor necesare la cererea persoanei vizate in vederea inscrierii participantului. De asemenea, separat este solicitat consimtamantul expres al persoanei vizate pentru comunicarea de e-mailuri si/sau mesaje din partea Shakespeare School cu privire la activitatea, ofertele si orice alte aspectele legate de activitatile operatorului. Pentru mai multe detalii privind prelucrarea datelor cu caracter personal, va rugam sa parcurgeti Politica de Confidentialitate.

Sending

CONTACTEAZA-NE

Sediul Brancoveanu

Sediul Ferdinand

Sediul Mosilor

Sediul Victoriei

Sediul Online

CURSURI

CURSURI DE VARA

CURSURI AN SCOLAR

CLUB DE CONVERSATIE

CURSURI ENGLEZA EXAMENE

DESPRE NOI

POVESTEA NOASTRA

METODA SHAKESPEARE SCHOOL

ACREDITARI

BLOG

UTILE

TERMENI SI CONDITII

POLITICA DE CONFIDENTIALITATE

POLITICA DE COOKIES

A.N.C.P.

SUNTEM ONLINE PE

Intra cu incredere in familia Shakespeare School!

INSCRIE-TE la cursurile de engleza 2022-2023

Completeaza formularul de mai jos cu datele personale si cursul dorit pentru tine sau copilul tau si te contactam in cel mai scurt timp.

02 | Formular Cursuri AN - Copii
Doresc curs pentru *

Temeiul legal al prelucrarii datelor cu caracter personal furnizate completand campurile: nume si prenume, curs dorit, perioada dorita, telefon reprezentant legal si e-mail reprezentant legal consta in efectuarea demersurilor necesare la cererea persoanei vizate in vederea inscrierii participantului. De asemenea, separat este solicitat consimtamantul expres al persoanei vizate pentru comunicarea de e-mailuri si/sau mesaje din partea Shakespeare School cu privire la activitatea, ofertele si orice alte aspectele legate de activitatile operatorului. Pentru mai multe detalii privind prelucrarea datelor cu caracter personal, va rugam sa parcurgeti Politica de Confidentialitate.

Sending