Toate cursurile de limba engleza de la Shakespeare School respecta structura intregului an scolar, cu vacantele scolare aferente. Exceptia o reprezinta cluburile de conversatie si de lectura, dar si cursul pregatitor pentru testul IELTS– care sunt organizate in module de 1 semestru.
La prima sedinta, parintii au fost invitati in salile de curs alaturi de copiii pentru 5-10 minute, timp in care li s-a prezentat profesorul, dar si detalii din regulamentul de ordine interioara.
Iar de ordinea si disciplina noului sediu Shakespeare School din Str. Dimitrie Racovita nr.11, se va ocupa domnul Dan Bica, o figura omniprezenta, supranumit de elevi si “domnul stie-tot“! Mereu bine-dispus si dornic sa ajute, fiti siguri ca va trage totusi si de “urechi” pe cine e cazul!