Competitia continua: Spelling Championship – Round 2

Pentru al 7-lea an consecutiv am dat startul super competitiei de ortografiere in limba engleza Shakespeare School Spelling Championship.

Am pornit astfel, din nou, in cautarea celor mai talentati si mai dedicati cursanti din randul grupelor de Juniori 2, Juniori 3 şi Juniori 4 care sa lupte pentru titlul suprem.

Pregatirea oficiala a inceput, pentru toate grupele, inca de la sfarsitul lunii noiembrie. In cele 9 saptamani de “antrenamente” am recapitulat saptamanal tot vocabularul parcurs din manualul de studiu  si am facut o multime de exercitii specifice.

Prima runda a avut loc in perioada 20-24 februarie 2017, in fiecare sediu si grupa in parte. S-au ales primele cinci punctaje ale fiecarui nivel: Juniori 2 (minimum 35 puncte), Juniori 3 (minimum 45 puncte), Juniori 4 (minimum 40 puncte).

Toate materialele de pregatire si testele sunt realizate exclusiv de catre profesorii coordonatori Shakespeare School, pentru a fi potrivite cu nevoile cursantiilor nostri.

Pe tot parcursul perioadei de pregatire  (17 saptamani) cursantii au primit cate o fisa de recapitulare a materiei/ vocabularului parcurs pana la momentul respectiv, astfel incat procesul de invatare sa fie unul continuu.

Dupa o prima runda, extrem de competitiva, avem nu mai putin de 151 de cursanti calificati pentru urmatoarea etapa!

JUNIORI 2 – 56 cursanti:  Duta Mara Florentina, Sobaru Cristian, Duican Daria Iarina, Savescu Iulia Teodora, Zota Lia, Iordache Alice Gabriela, Bose Iulia Marina, Bugeac Mara Cristina, Chepenegescu Raisa Ruxandra, Florea Maria Ioana, Tonciu Briana, Preda Irina Ana, Niculae Daria-Teodora, Miu Ana Corina, Isal Ediz, Netcu Vanessa-Alexandra, Rosu Ianis, Parvu Catalin-Alexandru, Salagean Cristina-Alexandra, Enache Vlad Cristian, Gasparis Nikiforos, Vasile Leman Cristiana, Ciobotaru Sasha Andrei, Khaleghi Karina, Barbuta Izabelle Ana-Maria, Merticaru Maria, Cretu Ioana Alexandra, Constantinescu Andrei, Stanciu Gloria, Danila Daria Maria, Luca Tiberiu Andrei, Voiculescu-Radu Anton, Neamu Daria Elena, Toma Carol Radu Mihai, Druga Leontin, Giba Matei Catalin, Nemtoc Matei Constantin, Vrajitoriu Eduard, Savu Sabina, Toma Cezar Razvan Gabriel, Becheru Denis Andrei, Albu Irina Teodora, Borza Bogdan, Georgescu Raluca Maria, Ceausu Irina-Camelia, Oprea Eduard Andrei, Oniceag Clara Maria, Ilies Sara Maria, Dragulinescu Ana-Maria, Dumitru Diana-Sara, Nicolae Alexia Maria, Cojocaru Luiza Maria, Dorobantu Irina, Ionita Ioana Catalina, Tentea Alexandra Ioana, Stanciu Vlad

JUNIORI 3 – 67 cursanti: Anghelescu Ana Maria, Gheorghiu Raluca Oana, Ciobanu Erika Alexandra, Capatina Ema-Cristina, Florea Miruna Maria, Vandra Elena Karina, Stanciu Raluca Mihaela, Lazar Timeea Maria, Lungeanu Stefania Alexandra, Balanel Victor Alexandru, Badita Teodora Maria, Artenii Adrian Paul, Lica Mihai Alexandru, Mazilu Demetra, Cirjan Natalia Andreea, Eftimie Catalin Nicolas, Petrus Dragos Alexandru, Amza Miruna Alessia, Jercan Andrei Daniel, Partene Andrei, Arnon Daniela, Bulica Ioan, Popescu Lara Maria, Radu Sara Maria, Oprica Ana Maria, Preda Ioana, Stiru Mara Francesca, Tomas Rebeca Maria, Uluc Denis, Lupan Maria Ramona, Toader Andrei, Visterneanu Andrei Darius, Stan Raluca Maria, Tomas Bianca Stefania, Cojocariu Mihai, Dinu Maria-Ilinca, Petre Fabrizio, Vizuroiu Alexandru-Eduard, Spataru Alesia-Teodora, Bordeianu Eliana Emilia, Lebegioara Andreea Raluca, Stoica Mihai Vlad, Mihalcea Rares Mihai, Lisman Mihai-Theodor, Florescu Cristian Stefan, Nae Clara, Epureanu Nicoleta Diana, Popa Luca Mihai, Negru Lorena Ioana, Serbanoiu David-Andrei, Iliescu Cezara, Popa Ioana, Solh Yara, Babes Andrei, Bratila Alexandru, Damian Rares, Teodosie Vlad Alexandru, Neagu Alexia Stephanie, Nicoara Iris Maria, Pislaru Andrei, Talvan Mihaela Theodora, Zafiu Matei Tudor, Bratila Luca-Ioan, Puiu Sabina Ioana, Dinca Andreea Cristina, Szasz Norbert, Oprea Alexandra.

JUNIORI 4 – 28 cursanti: Crisan Carla Carina, Kanj Amer, Butu Sara Victoria, Gherase Roxana, Gemil Kaidu, Fejer Ruxandra Gabriela, Bucin Victor, Draica Filip, Ion Alexandru, Rusea Maria Izabela, Ionescu Tomina, Ioachim Andrei, Moraru Ariana Alexandra, Enachescu David, Ene Karina Theodora, Mitrache Calin- Andrei, Zabrautanu Theodora, Dragnea Maria Alesia, Zelinschi Laurentiu Dumitru, Zamfir Horia, Vrinceanu Olga Maria, Stefanescu Annabelle, Tugui Teodora-Andreea, Belegante Maria Ilinca, Cismaru Sarah Andreea, Dolana Maria, Stan Alexandru Petru, Stanciu Andreea Bianca

RUNDA 2

Cea de-a doua runda va avea loc in zilele de 16, 17 si 18 mai, incepand cu ora 12.00, in paralel, la fiecare din cele 3 sedii Shakespeare School (Victoriei, Mosilor si Ferdinand). Aceasta stabileste castigatorii fiecarui nivel – premiile I, II si III.

Ceremonia in cadrul careia vom anunta si premia castigatorii va avea loc pe 28 mai 2017, in gradina Verona a librariei Carturesti.

ATENTIE! Toti finalistii vor fi invitati la Festivitatea de premiere in aplauzele parintilor si ale profesorilor Shakespeare School.

Le uram mult succes tuturor concurentilor si multa incredere in fortele proprii.

Si nu in ultimul rand, nu uitati: Be Bright and Spell it Right!

Aboneaza-te la newsletter pentru a primi ultimele noutati:

Arhive