Finalistii Spelling Championship 2022

Felicitam toti cursantii pentru performanta de a se califica in marea finala a Shakespeare School Spelling Championship 2022.

 

Dupa luni intregi de pregatiri intense si de teste care mai de care mai dificile, a venit momentul mult asteptat al anuntarii clasamentului final din cadrul Campionatului de Spelling.

Competitia a fost stransa, iar rezultatele sunt pe masura, tocmai de aceea, aplauzele si felicitarile noastre vor merge deopotriva catre toti cei 100 de finalisti, ca rasplata pentru eforturile lor.

 

Suntem foarte mandri de micii campioni ai Shakespeare School si ii felicitam din tot sufletul pentru eforturile uriase si pentru placerea deosebita cu care au muncit!

 

Ne bucuram ca avem ocazia sa lucram cu niste copii inteligenti si ambitiosi, care ne-au incantat prin pasiunea lor pentru limba engleza si prin seriozitatea de care au dat dovada in pregatirea pentru acest campionat.

 

JUNIOR 3

PREMIUL 1   

Dumitrache Nicolae

Sosoi Ana-Teodora

Militaru Carla Elena

PREMIUL 2   

Voicu Sebastian

Floarea Vlad Andrei

Costache Mara Alexia

Seiciu Bianca

Angheluta Victor Matei

Olteanu Ileana

Dumitrache Ada-Alexia

PREMIUL 3  

Laceanu Ana Antonia

Ionescu Sebastian Andrei

Badica Alexandra-Victoria

Suditu Sara Maria

Alexandru Clara Maria

MENTIUNE

Marin Theodor Stefan

Popescu Ioana-Maria

Dragomir Daria Cristina

Balan David – Ioan

Rizea Daria Ioana

Lepadatu Denisa

Zanoaga Andreea Denisa

Mihai Maria Georgiana

Moraru Petru-Cosmin

Ionescu Patrick Andrei

Dimulescu Luca

Ungureanu Sonia Iris

Ologu Maria-Bianca

Gheorghe Ioana Sofia

Mujdaba-Elmi Anelise

Nan Alexandra Ilinca

Moisescu Robert

Tapai David-Gabriel

Mocanu Alexandru Rares

Profiroiu Eric Alexandru

Antofie Lucas Andrei

Negre Ioana Alesia

Baluta Sara Maria

Radulescu Denis Ciprian

Maticiuc Anastasia

Cabuz Stefania

Dogaru Gheorghe Radu

Kerst Pavel Ludovic

Budacu Mihai

Motoc Elena

Munteanu Luca

Ungurean Iuliana

Abraham Eliza Florina

Staicu Diana Maria

Alexoaea Luca Mihai

JUNIOR 4

PREMIUL 1   

Radulescu Andrei

Ionescu Ruxandra Ilinca

Martius Robert Mihai

Alexandru Antonia Isabela

Fieroiu Mara Bianca

PREMIUL 2         

Moraru Maria Elena

Stan Miruna Nicoleta

Goitu Lucas Alexandru

State Irimiea Eduard Konstantin

Calistru Matei Alexandru

PREMIUL 3   

Barbu Sabina Raisa

Mosteanu Ana-Olivia

Ionita Irina Sanziana

Raduly Ana Maria

Tanase Carina Ilinca

MENTIUNE

Boca Maria Alecsandra

Mihailescu Miruna Ioana

Cristea Catrinel

Dumitru Vladimir

Brutaru Sara Maria

Costache Andrei Tudor

Iacob Tudor Alexandru

Latea Antonia Maria

Teaca Izabela Maria

Liutic Vladimir Mihai

Zhao Ana-Rebeca

Dofin Clara

Almajanu Bianca Maria

Pacuret Maria-Denisa

Zaharia Ana Teodora

Zaharia Theodora Maria

Botin Natalia

Popper Andrei Catalin

Maior Matias

Popescu Filip

Harpau Razvan-Alexandru

Vladu Anamaria Andreea

Dragan Ana Maria

Dimache Ilinca

Antonache Rania Cristiana

Cristea Ramona Daniela

Lauci Karina

Mamant Calin Andrei

Pavel Natalia

Apostu Maria Alexia

Hirsali Elif

Mateescu Sara

Georgescu Francesca Sofia

Dicu Rares Petru

Popescu Andrei Ovidiu

Felicitari tuturor!

Aboneaza-te la newsletter pentru a primi ultimele noutati:

Arhive