Astazi s-a incheiat prima saptamana de cursuri la Shakespeare School! Ca orice inceput de an scolar la noi, toata lumea a fost emotionata, entuziasta de reintalnirea cu fostii cursanti, dar si foarte bucuroasa pentru ca a reintrat in ritmul de lucru!
Pentru cursanti a fost o perioada de acomodare, pentru unii dintre ei cu profesori noi sau chiar cu noi colegi de grupa!
Elevii care participa la clubul de conversatie, alaturi de Nisha (profesor nativ) s-au distrat de minune prin nenumaratele joculete menite sa le dezvolte abilitatile de comunicare in limba engleza! Daca vreti si voi sa invatati replici spirituale in limba engleza si sa va imbogatiti vocabularul- totul intr-o atmosfera relaxata, atunci va asteptam sa “join in”!!!
Nu in ultimul rand, cei care se pregatesc pentru sustinerea examenelor Cambridge au inceput antrenamentul intens, de un an scolar pentru a trece cu brio proba de foc: examenul CAE! Cursantii au venit inarmati cu instrumentele de scris, mult entuziasm si dorinta de lucru, totul pentru un succes sigur la examenul din iunie!!!
Speram ca aceasta prima saptamana v-a inspirat si v-a motivat sa continuati studiul limbii engleze alaturi de noi!
Si voi asteptati cu nerabdare sa vina saptamana urmatoare?