Lista finala a castigatorilor Shakespeare School Essay Competition!

Poza Essay Competition

Anuntam cu bucurie lista finala a celor care au trecut cu succes de toate etapele competitiei !
Canada Goose online

In weekend au avut loc interviurile la care s-au calificat autorii celor mai bune eseuri. Un juriu prietenos format din profesorii Shakespeare School a discutat cu finalistii despre eseuri, despre pasiunile si preocuparile lor si despre cat de importanta este limba engleza pentru ei.

Cei mai multi dintre cei prezenti au fost extraordinari de buni si urmeaza o decizie intr-adevar dificila. Pentru ca abia acum se hotaraste clasamentul si care vor fi marii castigatori!

Ii felicitam pe finalisti pentru ca sunt cei mai buni si au dat dovada de multa creativitate, de fluenta in exprimare, claritate a ideilor si abordare originala a temei propuse. Le dorim sa isi pastreze pasiunea pentru limba engleza si pentru scris si sa fie in continuare originali si creativi!

Asadar, iata listele, in ordine aflabetica, a celor care au convins juriul de creativitatea lor si cunostintele de limba engleza atat in scris, cat si la interviu:

Categoria 11-14 ani

  1. Anghel Irina – Braila, Liceul de Arta “Hariclea Darclee”
  2. Boier Bianca – Baia Mare, Maramures, Liceul de Arte
  3. Budihala Denisa – Arad, Colegiul National “Moise Nicoara”
  4. Butnaru Stefania – Bucuresti, Scoala gimnaziala Nr. 79
  5. Drogeanu Ioana Maria – Bucuresti, Liceul Teoretic “Nicolae Iorga”
  6. Dumitru Elena Bianca – Bucuresti, Scoala gimnaziala Nr. 56
  7. Goanta Valentina – Bucuresti, Scoala Nr. 307
  8. Hodivoianu Alexandru – Bucuresti, CNB “George Cosbuc”
  9. Malcica Maria – Bucuresti, C.N.I. “Tudor Vianu”
  10. Marinache Maria – Bucuresti, Scoala Gimnaziala “Iancului”
  11. Nichifor Ana Maria – Suceava, Scoala gimnaziala cu clasele I-VIII Nr. 3
  12. Parvan Cristiana Gabriela –Turnu Magurele,Teleorman, Scoala Gimnaziala ”Mircea cel Batran”
  13. Politic Denisa Andreea – Slobozia, Ialomita, Scoala Gimnaziala “Sfantul Andrei”
  14. Popa Vlad Mihai – Branesti, Ilfov, Scoala Nr. 70
  15. Sburlan Adina – Bucuresti, Scoala gimnaziala “Sfintii Voievozi”
  16. Vasile Codrin – Bucuresti, Scoala Nr. 56
  17. Zhao Lei Andrei – Bucuresti, CNB “George Cosbuc”

Categoria 15 – 20 de ani

1.Avram Octavian Stefan – Constanta, Liceul Teoretic “George Calinescu”
2. Badeu Andreea – Bucuresti, Colegiul Naţional Bilingv “George Coşbuc”
3. Buda Narcisa – Satu Mare, Colegiul National “Mihai Eminescu”
4. Buican Patricia Avganti – Bucuresti, CNB “George Cosbuc”
5. Ciobanu Ioana-Simona – Bucuresti, Colegiul de Informatica “Tudor Vianu”
6. Ciolacu Andreea – Iasi, Colegiul “Costache Negruzzi”
7. Dinu Mircea – Bucuresti, Liceul Teoretic “Ion Barbu”
8. Dozsa Paula-Valentina – Bucuresti, Colegiul de Informatica “Tudor Vianu”
9. Georgescu Sofia-Cristina – Bucuresti, Liceul de arte plastice “Nicolae Tonitza”
10. Serban Maria-Luiza – Bucuresti, Liceul “Sfantul Sava”
11. Mihaila Alex – Bucuresti, Colegiul National “Ion Luca Caragiale”
12. Nemes Alexandra Floriana – Bucuresti, Colegiul National “Sfantul Sava”
13. Panainte Ana-Thea – Iasi, Colegiul National de Arta “Octav Bancila”
14. Mihai Cristian – Petrosani, Colegiul National “Mihai Eminescu”
15. Petrica Lavinia Ioana – Topoloveni, Liceul Teoretic „Ion Mihalache”
16. Robu Andreia Iulia – Radauti, Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi”
17. Rosu Kriszta – Sf. Gheorghe, Covasna, Liceul Teoretic “Székely Mikó”
18. Petre Maximilian – Hunedoara, Colegiul  de Informatica ” Traian Lalescu”
19. Stanciu Oana Mirela – Plosca, Alexandria, Liceul  “Alexandru Ioan Cuza”
20. Vasilache Ana-Maria – Bucuresti, Colegiul National “Grigore Moisil”

Semi-finalistii care nu s-au prezentat la interviu au fost descalificati, aceasta fiind o proba obligatorie in concurs. Au fost descalificati si cei a caror prestatie la interviu nu s-a ridicat la nivelul eseului.  Ei vor primi insa o diploma de participare la concurs si le dorim tuturor mult succes la editia urmatoare!

Finalistii vor primi pe mail invitatia la festivitatea de premiere, ce va avea loc pe 13 iunie, ora 11:00.cgoosepjsjackets

Ii asteptam cu drag si cu multe surprize!

Aboneaza-te la newsletter pentru a primi ultimele noutati:

Arhive