Ultima proba la 2012 Shakespeare School Essay Competition


Iata ca am trecut si peste ultima proba a concursului national de creatie „Shakespeare School Essay Competition” si anume, interviul in limba engleza.

A fost un weekend de exceptie, am cunoscut tineri remarcabili din toata tara, buni cunoscatori ai limbii engleze si care au acelasi vis si anume, studiul in Marea Britanie.

Din pacate, pe parcursul interviului comisia de evaluare a constatat la cativa tineri o discrepanta evidenta intre eseul trimis si nivelul lor real de cunoastere a limbii engleze. Asadar, conform regulamentului, ei nu se  regasesc in clasamentul castigatorilor.

Pentru grupa de varsta 11-14 ani, vor fi premiati 16 tineri, iar pentru categoria 15-19 ani, vom avea 19 premianti.
Iata lista celor care au trecut si de proba interviului in limba engleza:

Grupa 11-14 ani

1. Buciu Maria, Colegiul National George Cosbuc, Bucuresti
2. Gherbali Damian, Liceul Bilingv Miguel Cervantes, Bucuresti
3. Ghitoi Alexandra Laura, Scoala Generala nr.  172, Bucuresti
4. Gogu Atanasie Andrei, Scoala Generala nr. 52, Bucuresti
5. Hodivoianu Alexandru, Colegiul National George Cosbuc, Bucuresti
6. Lipciuc Emanuel, Scoala Generala nr. 88, Bucuresti
7. Mihai Cristian, Colegiul National de Informatica, Petrosani
8. Mindirigiu Alexandra Ioana, Colegiul National Costache Negruzzi
9. Mircescu Miruna, Scoala Generala, nr 8, Brasov
10. Nicolescu Vanda, Colegiul National Anastesescu Rosiori de Vede
11. Oprea Camelia, Colegiul National “Samuel von Brukenthal”, Sibiu
12. Petrache Bianca, Scoala Generala, nr. 149, Bucuresti
13. Radu Maria Alexia, Colegiul National “Ienachita Vacarescu”,Targoviste
14. Sabau Andra, Bucuresti
15. Stoean Diana, Scoala cu clasele I-VIII, nr. 2, Urziceni
16. Toma Frederico James, Scoala Nr 5, Alexandria

Grupa 15-19 ani

1. Arosculesei Bogdan, Colegiul National Spiru Haret,Bucuresti
2. Barbulescu Ioana, Colegiul National Gheorghe Lazar, Bucuresti
3. Blaga Ruxandra, Liceul de Arta, Baia Mare
4. Buturuga Gabriela Maria, Colegiul Economic ‘Ion Ghica’, Targoviste
5. Chkess Hani, Cluj
6. Cimpianu Valeriu Timotei, Tecuci
7. Cioceanu Ioana Simina, Colegiul National “Alexandru Lahovari”, Ramnicu Valcea
8. Ciocirlan Gabriela, Colegiul National Iulia Hasdeu, Bucuresti
9. Ciolca Raluca Maria, Focsani
10. Dozsa Paula, Colegiul National  ”Tudor Vianu” Bucuresti
11. Fratila Teodora, Colegiul National “Emanuil Gojdu”, Oradea
12. Georgescu Sofia Cristina, Liceul de Arte Plastice Nicolae Tonitza, Bucuresti
13. Lungu Maria Carmen, Colegiul National Ion Luca Caragiale, Ploiesti
14. Naconecinii Tudor, Iasi
15. Popa Claudia, Liceul teoretic J.Honterus, Brasov
16. Rusu Cezara Ioana, Colegiul National Petru Rares, Suceava
17. Stefanescu Raluca Theodora, Bucuresti
18. Todor Alexandra Cristina Maria, Colegiul National “Ion Creanga”, Bucuresti
19. Vasilache Ana Maria, Bucuresti

Clasamentul castigatorilor va fi anuntat in cadrul festivitatii de premiere ce va avea loc vineri, 8 iunie, la sediul Shakespeare School din Str. Tokio, nr. 9, sector 1, Bucuresti.

Toti premiantii vor primi un mail cu invitatia la festivitatea de premiere.

Suntem mandrii de finalistii nostri si suntem nerabdatori sa le oferim premiile pe care le merita intru totul!

Sub egida: 

Partener principal: Mirunette International Education

Sponsori: Studio Cambridge, Harrow House College, Cohn and Jansen JWT, Simaco Advertising, Vitastal Consulting

Parteneri educationai: British Council, Fischer International, Carturesti, FNAP

Parteneri Media: TVR, Kiss FM, Mediafax, Curierul National, 24 FUN, Teen Press, Asociatia Young Initiative, studentie.ro, calificativ.ro, clopotel.ro, Romania Pozitiva, Presa in blugi, Amdoar18ani.ro, Zurli

Aboneaza-te la newsletter pentru a primi ultimele noutati:

Arhive